Karabiner-Elements – nadal używam go do zamiany prawego klawisza Command z Option

·

Wiele lat temu znalazłem aplikację KeyRemap4Mac, za pomocą której zamieniałem miejscami klawisze ⌘ i ⌥ z prawej strony Spacji (i tylko z prawej strony Spacji) miejscami, abym mógł odzwierciedlić wiele lat przyzwyczajeń z Windows, gdzie klikałem prawego Alta. Znajduje się on zaraz obok Spacji i to za jego pomocą dodaje się polskie ogonki do pisanych znaków.

Kilka lat później ta aplikacja zmieniła nazwę na Karabiner, a niedawno pojawiła się jej nowa wersja, przepisana od nowa pod macOS Sierra i dzisiaj nazywa się Karabiner-Elements. Nadal z niej korzystam, ponieważ minęła dekada, a ja nadal nie potrafię zmienić przyzwyczajeń.

Jeszcze niedawno eksyperymentowałem z Hyper Key, ale dzisiaj ponownie korzystam z najprostszej możliwej konfiguracji, którą widzicie powyżej. Dzięki niej lewy ⌘ i ⌥ nadal działają zgodnie z etykietami na klawiszach, ale te z prawej strony, o czym już wspominałem, zamienione są miejscami.

Dla mnie to idealne rozwiązanie, ale mam z nim jeden problem… jak korzystam z klawiatury podłączonej do iPada, to niestety nie mam tam możliwości takiej modyfikacji, a to oznacza, że realnie powinienem zaprzestać korzystania z Karabiner-Elements i w końcu przestawić się na natywne rozwiązanie.

Ale nie chcę. Tak bardzo nie chcę…

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n.

Comments are closed.