Problem z synchronizacją – iPhone vs. Gmail

·

Stało się. Nowe konto Gmailowe prawie działa prawidłowo, ale przecież wiecie jak to jest z reklamy.

Po konfiguracji pod Outlookiem nie było żadnych problemów – wszystko działa tak jak należy. Jednak jak później dodałem konto do iPhone’a to pojawiły się problemy.

Dodam tylko, że prywatne konto też mam na Gmailu i działa jak najbardziej prawidłowo, także było to niemałe i niemiłe zaskoczenie.

Problem polega na tym, że po kliknięciu np. w Inbox, Gmail nie pokazuje najnowszych wiadomości. W chwili obecnej pokazuje mi starocie z 15. stycznia. Jak przychodzi nowa wiadomość to wyświetla się prawidłowo, natomiast te dodane wcześniej niekoniecznie.

Najciekawsze jest to, że to drugie konto działa idealnie, a nie znalazłem żadnych różnic konfiguracyjnych. Niestety, chociaż może w tym wypadku to i lepiej, nie jestem osamotniony w tym problemie.

Dyskusja na forach Apple.com – iPhone and IMAP:

I have 4 Gmail accounts on my iPhone — always worked fine so far. Since about Thursday my main (Gmail) account exhibits some odd behavior.

The most recent message doesn’t appear on the iPhone (Mail). It may take up to 24 hours for the most recent message to finally appear in Mail. If a newer email gets into my Gmail Inbox, the previous message (that wasn’t available on the iPhone) suddenly appears in Mail but the most recent message doesn’t.

I’ve deleted/re-added the email account on my iPhone, and disabled/reenabled IMAP in my Gmail account — to no avail. The other 3 Gmail accounts work w/o any problems.

Any help is greatly appreciated.

Przyznam, że jestem mocno tym faktem zdegustowany. Na tyle, że zastanawiam się czy nie wrócić tylko do Outlooka (przenieść go na MBP za pomocą Parallels). Ciekawe jest to, że ostatnie posty na w/w forum na ten temat są z lutego. Nic nowszego poprzez Google nie znalazłem.

Jeśli ktoś ma jakieś rozwiązanie to zapraszam do komentowania.

Więcej linków do tego problemu:

  1. Why does Gmail on the iPhone suck so badly?
  2. Strange Gmail/iPhone problem
  3. Apple Support: Strange Gmail/iPhone Problem

Update

Wygląda na to, że problem leży po stronie iPhone’a jednak. Właśnie jestem na etapie kopiowania swoich maili z Outlooka na MobileMe i występują dokładnie takie same objawy.

Teraz pytanie: czy to dotyczy tylko i wyłącznie maili przekopiowanych poprzez Outlook i jak to naprawić…

Chcesz zwrócić mi na coś uwagę lub skomentować? Zapraszam na @morid1n.

Comments are closed.